- TQ2-L2-12V
TQ2-L2-12V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 12VDC 1A DPDT(14x9x5)mm THT
Beschreibung
Search Keywords: TQ2L212V
Spezifizierung
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Lieferant:Panasonic Electronic Components
Artikelnummer:TQ2-L2-12V
Maßeinheit:Per Each
RoHS (Beschränkung gefährlicher Stoffe):Yes
HTS:8536490075
COO:JP
ECCN:EAR99
Standardmenge:
50 -
Relay Construction:Latching Double Coil12534
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPDT12514
Maximum Current Rating:1 A
Mounting:Through Hole12526
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:14 x 9 x 5 mm
Termination Style:PC Pin12536
Coil Current:16.7 mA