- TQ2E-L2-12V
TQ2E-L2-12V
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 12VDC 720Ohm 1A DPDT (14x9x5)mm THT General Purpose Relay
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Discontinued & Replaced
Beschreibung
Search Keywords: TQ2EL212V
Spezifizierung
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Lieferant:Panasonic Electronic Components
Artikelnummer:TQ2E-L2-12V
Maßeinheit:Per Each
RoHS (Beschränkung gefährlicher Stoffe):Yes
HTS:8536490075
COO:JP
ECCN:EAR99
Standardmenge:
1 -
Relay Construction:Latching Double Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:1 A
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:14 x 9 x 5 mm
Termination Style:PC Pin
Coil Current:16.7 mA