D225K1K0E
Ohmite
The D225K1K0E is a 225W, 1.0 kΩ, ±10% tolerance, adjustable wirewound power resistor with a vitreous enamel coating.
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Beschreibung +
Search Keywords: D225K1K0E
  • Artikelnummer:
    D225K1K0E
  • Power Rating:
    225 W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±260 ppm/°C