3339P-1-502LF
Bourns
Trimmer Potentiometer - 5K Ohm - 0.5W(1/2W) - 4(Elec)Turn - 7.62 X 6.35mm - Pin - Through Hole.
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
TUBE 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: 3339P1502LF
  • 供应商:
    Bourns
  • 部件编号:
    3339P-1-502LF
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    4(Elec) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.35 x 7.62 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C