EMVK6R3ADA220MD55G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 22uF 6.3V 20% (4 X 5.2mm) SMD 21mA 1000h 105°C Cardboard T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EMVK6R3ADA220MD55G
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EMVK6R3ADA220MD55G
  • HTS:
    1
  • Capacitance Value:
    22 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Voltage:
    6.3 VDC