- ELXV101ELL220MH12D
Description
Cap Aluminum Lytic 22uF 100V 20% (8 X 12mm) Radial 3.5mm 275mA 3000h 105A°C Automotive Bulk
Search Keywords: ELXV101ELL220MH12D
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Chemi-Con
Part No:ELXV101ELL220MH12D
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532220020
COO:ID
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1000 -
Capacitance Value:22 uF
Tolerance:20 %
Operating Temperature:-55 to 105 °C
Mounting:Through Hole
Size:8 x 12 mm
Termination Style:Radial
Voltage:100 VDC