JR2-DC12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 5A DPDT (( 28.6mm 12.8mm 20mm)) Through Hole
Veri Sayfası Donatılar
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
tanım
Search Keywords: JR2DC12V
şartname
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
satıcı:Panasonic Electronic Components
Parça Numarası:JR2-DC12V
Ölçü Birimi:Per Each
RoHS :Yes
HTS:8536490075
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPDT
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:270 Ohm