- DS4E-S-DC48V-R
DS4E-S-DC48V-R
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 48VDC 11.52KOhm 2A 4PDT (35.24x9.9x9.9)mm THT Signal Relay
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Box Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание
Search Keywords: DS4ESDC48VR
спецификация
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Артикул / №:DS4E-S-DC48V-R
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:48 V
Contact Arrangement:4PDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:35.24 x 9.9 x 9.9 mm
Termination Style:PC Pin
Coil Current:4.2 mA