- DS4E-S-DC48V
DS4E-S-DC48V
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 48VDC 11.52KOhm 2A 4PDT (35.24x9.9x9.9)mm THT Signal Relay
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Box Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание
Search Keywords: DS4ESDC48V
спецификация
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Артикул / №:DS4E-S-DC48V
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:48 V
Contact Arrangement:4PDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:35.24 x 9.9 x 9.9 mm
Termination Style:PC Pin
Coil Current:4.2 mA