G2RL1AEDC12BYOMB
G2RL1AEDC12BYOMB
Omron Electronics
На складе: 8 100
Минимальный заказ: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
G2RL-1A-E-DC12
Omron Electronics
Power Relay 12VDC 16A SPST-NO(29x12.7x15.7)mm THT
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Описание +
Search Keywords: G2RL1AEDC12
  • поставщик:
  • Артикул / №:
    G2RL-1A-E-DC12
  • Alias/AKA:
    G2RL1AEDC12BYOMB
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO
  • Maximum Current Rating:
    16 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C