EEV-FK1H331Q
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 330 µF - 50 V - 20% - 12.5 X 13.5mm - Surface mount - 750 mA - 5000h - 105°C.
+ see all
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
Reel 포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명 +
Search Keywords: EEVFK1H331Q
  • 공급자:
    Panasonic
  • 부품 번호:
    EEV-FK1H331Q
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    12.5 x 13.5 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    50 VDC