EEU-FC2A221
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 220 µF - 100 V - 20% - 16 X 25mm - Radial - 7.5 mm - 1080 mA - 5000h - 105°C.
+ see all
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
Bag 포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명 +
Search Keywords: EEUFC2A221
  • 공급자:
    Panasonic
  • 부품 번호:
    EEU-FC2A221
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    16 x 25 mm
  • Termination Style:
    Radial2202
  • Voltage:
    100 VDC