EEU-FC1J102U
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 1000 µF - 63 V - 20% - 16 X 31.5mm - Radial - 7.5 mm - 2670 mA - 5000h - 105°C.
Certificate of Compliance Guarantee
설명 +
Search Keywords: EEUFC1J102U
  • 공급자:
    Panasonic
  • 부품 번호:
    EEU-FC1J102U
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    16 x 31.5 mm
  • Voltage:
    63 VDC