EEU-FC1C102S
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 1000uF 16V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1220mA 3000h 105°C Automotive Bulk
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
Bag Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Search Keywords: EEUFC1C102S
şartname +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • satıcı:
    Panasonic
  • Parça Numarası:
    EEU-FC1C102S
  • Ölçü Birimi:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    10 x 20 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    16 VDC