- DSP1AE-DC24V
DSP1AE-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 5DCA/8ACA SPST-NO (( 20.2mm 11mm 10.5mm)) Through Hole
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
Discontinued & Replaced
설명
Search Keywords: DSP1AEDC24V
사양
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
부품 번호:DSP1AE-DC24V
측정 단위:Per Each
유해물질 제한지침(RoHS):Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
공급자 표준 포장:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:1.92 KOhm