The G3VM-401AY1 is a 1-Form-A (SPST-NO) MOS FET relay in a DIP4 package, capable of switching loads up to 400V and 120mA.
+ see all
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명 +
Search Keywords: G3VM401AY1
  • 공급자:
    Omron Electronics
  • 부품 번호:
    G3VM-401AY1
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • Output Type:
    AC,DC
  • Maximum Output Voltage:
    320 V
  • Maximum Output Current:
    0.12 A
  • Output Device:
    MOSFET
  • Input Type:
    DC
  • Input Voltage:
    1.4 V
  • Mounting:
    Through Hole
  • Circuit Arrangement:
    1 Form A
  • Dimension:
    4.58 x 6.4 x 3.65 mm