P10-10LF-D
Panduit
Locking Fork Terminal, non-insulated, 14- 10 AWG, #10 stud size, bulk package.
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Product Highlights:
  • Ring tongue design assures a secure connection in high vibration applications
  • Internal barrel serrations assure good wire contact and maximum tensile strength
  • UL Flammability UL 94V-2/HB, maximum insulation temperature 221°F (105°C)
  • UL and CSA rated up to 600 V per UL 486
  • ‡UL and CSA approved tooling/product combinations.Note: Wire sizes #26 – #22 AWG, are not UL Listed or CSA Certified.
Search Keywords: P1010LFD
  • サプライヤー:
    Panduit
  • 部品番号:
    P10-10LF-D
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Color:
    N/R
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
在庫: 12
Ships today, if you order in Buy all 12 in-stock or the regular minimum order quantity of 500