ERJ-6GEYJ105V
Panasonic
The ERJ-6GEYJ105V is a general-purpose, 0805-sized thick film chip resistor with a resistance of 1 MΩ, a tolerance of ±5%, and ...
説明 +
The ERJ-6GEYJ105V is a general-purpose, 0805-sized thick film chip resistor with a resistance of 1 MΩ, a tolerance of ±5%, and a power rating of 0.125W.
Search Keywords: ERJ6GEYJ105V
  • 部品番号:
    ERJ-6GEYJ105V
  • Resistance Value:
    1 MOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C