- JS1AF-B-12V-F
JS1AF-B-12V-F
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 5DC/10AAC SPST-NO(22x16x16.4)mm THT
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Bulk Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione
Search Keywords: JS1AFB12VF
Codice componente:JS1AF-B-12V-F
Unità di misura:per Each
RoHS :Yes
HTS:8536410050
100 -
Relay Construction:Non-Latching10725
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPST-NO10703
Maximum Current Rating:10
Mounting:Through Hole10716
Termination Style:PC Pin10727
Push to Test Button:No10724
Led Indicator:No10708
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Coil Resistance:400 Ohm