- G6K-2F-DC12
G6K-2F-DC12
Omron Electronics
Signal Relay 12VDC 1A DPDT (10mm 7.8mm 5.2mm) SMD
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Tube Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione
Search Keywords: G6K2FDC12
Specifiche
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornitore:Omron Electronics
Codice componente:G6K-2F-DC12
Unità di misura:per Each
RoHS :Yes
HTS:8536490050
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
500 -
Relay Construction:Non-Latching12534
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPDT12514
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Surface Mount12526
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:10 x 6.5 x 5.2 mm
Termination Style:Gull Wing12536
Coil Current:9.1 mA