G6K-2F-TR-DC12
Omron Electronics
Signal Relay 12VDC 1A DPDT(10x7.8x5.2)mm SMD
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Reel Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: G6K2FTRDC12
  • fornitore:
    Omron Electronics
  • Codice componente:
    G6K-2F-TR-DC12
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1800
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    DPDT
  • Maximum Current Rating:
    2 A
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
  • Dimension:
    10 x 6.5 x 5.2 mm
  • Termination Style:
    Gull Wing
  • Coil Current:
    9.1 mA