- 3009P-1-502LF
3009P-1-502LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 8.98mm) Pin Thru-Hole Tube
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Descrizione
Search Keywords: 3009P1502LF
fornitore:Bourns
Codice componente:3009P-1-502LF
Unità di misura:per Each
RoHS :Yes
HTS:8533408050
COO:TW
Power Rating:0.75 (3/4) W
Resistance Value:5 KOhm
Tolerance:10 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Dimension:20.57 x 4.83 x 8.98 mm
Operating Temperature:-55 to 150 °C