SRP6540-470M
Bourns
Inductor Power - Shielded/Molded - Wirewound - 7.2 x 6.5 x 4mm - 47 uH - 100KHz - 1.6A - 366m Ohm.
Description +
Search Keywords: SRP6540470M
  • Référence:
    SRP6540-470M
    EAR99
    1200
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.6(Typ) A
  • Maximum DC Resistance:
    0.366 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C