PTV09A-2020F-B503
Bourns
Res Carbon Film POT 50K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (22.4 X 19.3mm) Pin Bracket Mount/Through Hole
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PTV09A2020FB503
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    PTV09A-2020F-B503
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Bracket Mount/Through Hole
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.05 (1/20) W
  • Resistance Value:
    50 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    N/A
  • Dimension:
    22.4 x 19.3 mm
  • Operating Temperature:
    -10 to 50 °C