3362W-1-202LF
Bourns
The 3362W-1-202LF is a 2 kΩ, single-turn, cermet trimming potentiometer with 100% tin-plated, RoHS-compliant terminations.
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3362W1202LF
  • Référence:
    3362W-1-202LF
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Resistance Value:
    2 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.6 x 4.7 x 6.99 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C