3386H-1-104LF
Bourns
The 3386H-1-104LF is a single-turn, 3/8 inch square cermet trimming potentiometer with a resistance of 100 kΩ and RoHS complia ...
+ Ver todo
FICHA TÉCNICA Accesorios Notificarme
Cumple con RoHS
TUBE embalaje
Certificate of Compliance Guarantee
Descripción +
The 3386H-1-104LF is a single-turn, 3/8 inch square cermet trimming potentiometer with a resistance of 100 kΩ and RoHS compliant tin-plated terminals.
Palabras clave de búsqueda: 3386H1104LF
  • Proveedor:
    Bourns
  • Nº de pieza:
    3386H-1-104LF
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 4.83 x 9.53 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C