- FN258L-30-33
FN258L-30-33
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter 3-Phase 0Hz to 60Hz 30A 480VAC Terminal Block Flange Mount
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: FN258L3033
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN258L-30-33
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Mounting:Flange Mount
Maximum Voltage Rating:480 VAC
Maximum Current Rating:30 A
Operating Frequency:0 to 60 Hz
Operating Temperature:-25 to 100 °C
Dimension:60 x 355 x 150 mm