- KRPA-11DG-110
KRPA-11DG-110
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 110VDC 10A DPDT(35.7x35.7x50.8)mm Socket
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
Tray 包装
描述
Product Highlights:
- KRPA Series
- Contact Arrangement = 2 Form C, DPDT, 2 C/O
- Contact Current Rating = 10 Amps.
- Monostable Coil Magnetic System
- Without Coil Suppression Diode
Search Keywords: KRPA11DG110
规格
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
部件编号:KRPA-11DG-110
Alias/AKA:4-1393104-2
计量单位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
COO:CN
ECCN:EAR99
供应商标准包装:
25 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:110 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:10 A
Mounting:Socket
Termination Style:8-Pin Circular Plug
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-45 to 70 °C
Coil Resistance:10 KOhm