NLV25T-820J-PF
TDK Corporation
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 82uH 5% 2.52MHz 20Q-Factor Ferrite 66mA 19Ohm DCR 1008 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: NLV25T820JPF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TDK Corporation
  • Part No:
    NLV25T-820J-PF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    82 uH
  • Type:
    RF Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    5 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    66 mA
  • Maximum DC Resistance:
    19 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C