MLP2012S2R2MT0S1
TDK Corporation
Inductor Power Shielded Multi-Layer 2.2uH 20% 2MHz Ferrite 800mA 299mOhm DCR 0805 T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MLP2012S2R2MT0S1
  • Supplier:
    TDK Corporation
  • Part No:
    MLP2012S2R2MT0S1
  • HTS:
    4000
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Multi-Layer
  • Maximum DC Current:
    800 mA
  • Maximum DC Resistance:
    299 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C