GLFR2012T2R2M-LR
TDK Corporation
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 2.2uH 20% 900mA 88mOhm DCR 0805 T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: GLFR2012T2R2MLR
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TDK Corporation
  • Part No:
    GLFR2012T2R2M-LR
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    1
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Type:
    Power Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    900 mA
  • Maximum DC Resistance:
    88(Typ) mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C