- HCTI-220-5.8
HCTI-220-5.8
Signal Transformer
Inductor Power Shielded Toroid 220uH/123.8uH 15% 1KHz 5.8A 0.054Ohm DCR RDL
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Search Keywords: HCTI22058
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Signal Transformer
Part No:HCTI-220-5.8
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504504000
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
564 -
Inductance:220(OCL)/123.8 uH
Type:Power7081
Impedance:N/A
Lead Pitch:14.22 mm
Tolerance:157080%
Technology:Toroid7078
Maximum DC Resistance:0.054 Ohm
Maximum DC Current:5.8 A