ECA-1CM101I
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 180mA 2000h 85°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA1CM101I
  • Part No:
    ECA-1CM101I
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    5 x 11 mm
  • Voltage:
    16 VDC