- DS1-ML2-DC24V
DS1-ML2-DC24V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 24VDC 3A SPDT (( 15mm 9.9mm 9.9mm)) Through Hole
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: DS1ML2DC24V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:DS1-ML2-DC24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Latching Double Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPDT
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Termination Style:PC Pin
Coil Current:15 mA