- DS1E-ML2-DC24V
DS1E-ML2-DC24V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 24VDC 2A SPDT(15x9.9x9.9)mm THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: DS1EML2DC24V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:DS1E-ML2-DC24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
50 -
Relay Construction:Latching Double Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPDT
Maximum Current Rating:3 A
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Coil Resistance:1.6 KOhm