MC102826004FE
MC102826004FE
Ohmite
In Stock: 0
Minimum Order: 1
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
MC102826004F
Ohmite
Res Thick Film 6M Ohm 1% 1.5W ±50ppm/°C Molded SMD
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MC102826004F
  • Part No:
    MC102826004F
  • RoHS:
    No
    5000
  • Resistance Value:
    6 mOhm
  • Power Rating:
    1.5 W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    N/A
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 180 °C