NEV470M35EF-BULK
NTE Electronics
Cap Aluminum Lytic 470uF 35V 20% (10 X 21mm) Radial 5mm 0.33 Ohm 640mA 2000h 85°C
Description +
Search Keywords: NEV470M35EFBULK
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    NTE Electronics
  • Part No:
    NEV470M35EF-BULK
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 11
Can Ship immediately Buy all 11 in-stock or the regular minimum order quantity of 50