MCP4542T-503E/MS
Microchip Technology
MCP4542 Selectable Address I2C e3 digital potentiometer 0.2kHz 5V 50kOhm 950mum
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +