- CMX200D3
CMX200D3
Sensata / Crydom
Solid State Relay - 3-10 VDC Control - 3 A Max Load - 0-200 VDC Operating - MOSFET Output - PCB Mounting.
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
EACH Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: CMX200D3
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Sensata / Crydom
Part No:CMX200D3
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490080
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Output Type:DC
Maximum Output Voltage:200 V
Maximum Output Current:3(RMS) A
Output Device:MOSFET
Input Type:DC
Input Voltage:10 V