MC22FD751J-F
MC22FD751J-F
Cornell Dubilier
In Stock: 0
Minimum Order: 50
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
Mica Multilayer RF Capacitors - SMD - 750pf (+/-) 5% - 500VDC - 25ppm/°C - 2220
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MC22FD751J
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    MC22FD751J
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Dimension:
    5.7 x 5 x 2(Max) mm
  • Family:
    MC
  • Construction:
    Flat
  • Capacitance Value:
    750 pF