MC22FD751J-F
Cornell Dubilier
Mica Multilayer RF Capacitors - SMD - 750pf (+/-) 5% - 500VDC - 25ppm/°C - 2220 - RoHS
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MC22FD751JF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    MC22FD751J-F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Construction:
    Flat
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Capacitance Value:
    750 pF