MC18FA561J-F
MC18FA561J-F
Cornell Dubilier
In Stock: 0
Minimum Order: 75
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
Mica Multilayer RF Capacitors - SMD - 560pf (+/-) 5% - 100VDC - 25ppm/°C - 1812
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MC18FA561J
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    MC18FA561J
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Construction:
    Flat
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Capacitance Value:
    560 pF