MC18FA561J-F
Cornell Dubilier
Mica Multilayer RF Capacitors - SMD - 560pf (+/-) 5% - 100VDC - 25ppm/°C - 1812 - RoHS
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MC18FA561JF
  • Part No:
    MC18FA561J-F
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Family:
    MC
  • Capacitance Value:
    560 pF