SDR0302-3R9ML
SDR0302-3R9ML
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 2,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
SDR0302-3R9M
Bourns
Inductor Power Wirewound 3.9uH 20% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 1.3A 120mOhm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: SDR03023R9M
  • Part No:
    SDR0302-3R9M
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Inductance:
    3.9 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.3 A
  • Maximum DC Resistance:
    120 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C