SDR0302-3R9ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 3.9uH 20% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 1.3A 120mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR03023R9ML
  • Part No:
    SDR0302-3R9ML
  • Inductance:
    3.9 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.3 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.12 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C