EEE-FT1C470AR
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 47 µF - 16 V - 20% - 4 X 5.8mm - Surface mount - 160mA - 2000h - 105°C.
Description +
Search Keywords: EEEFT1C470AR
  • Part No:
    EEE-FT1C470AR
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    4 x 5.8 mm
  • Voltage:
    16 VDC