HBG-160-48DA
MEAN WELL
- Const Curr/Volt - 158.4W - Dim: 3,300mA (3.3 A) - Dim: 48 Vdc @ DALI --
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: HBG16048DA
规格 +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • 供应商:
    MEAN WELL
  • 部件编号:
    HBG-160-48DA
  • 计量单位:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Style:
    Enclosed
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    DALI
  • Maximum Output Power:
    158 W
  • Output Voltage Range:
    28.8.0 to 48.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    3,300 mA (3.3 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    90
  • Maximum AC Input Voltage:
    305
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Maximum DC Input Voltage:
    431
  • Termination Style:
    Wire Leads
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C