ELG-150-42DA
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr/Volt - 150W - Dim: 42 Vdc @ 3,570mA - Dim: DALI
Description +
Search Keywords: ELG15042DA
  • Part No:
    ELG-150-42DA
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    DALI
  • Maximum Output Power:
    150 W
  • Output Voltage Range:
    42.0 Vdc (Nom)
  • Maximum Output Current:
    3,570 mA (3.57 A)
  • Minimum DC Input Voltage:
    142
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C