R60DN44704030K
KEMET Electronics
Metallized Polyester Film Capacitor - 4.7uF ±10% - 63VDC - -55°C to +105°C - 22.5mm Lead Spacing - Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +