P409QM473M250AH470
KEMET Electronics
Cap RC Network 0.047uF 630V 20% 47 Ohm 30% 1/2W 1R/1C 85°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: P409QM473M250AH470
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    KEMET Electronics
  • Part No:
    P409QM473M250AH470
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    FI
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dimension:
    18.5(Max)mm x 7.3(Max)mm x 13(Max) mm
  • Capacitance Value:
    0.047 uF
  • Family:
    PMR209
  • Construction:
    N/A
  • Failure Rate:
    N/R
  • Lead Diameter:
    0.8 mm
  • Dielectric:
    Paper
  • Capacitance Tolerance:
    20 %